تبلیغات
ترجمه مقاله و پروژه های دانشجویی - جامعه شناسی مجازات و وضعیت حال حاضر مجازات

ترجمه مقاله و پروژه های دانشجویی

ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی مقاله و متن, در رشته های مدیریت, اقتصاد و حسابداری

نویسنده : sinister
تاریخ : جمعه 4 اسفند 1396 12:25 ق.ظ

اما فرض مشابهی برای شکست در تحقیقات (کمتر آزمایشی) بیشمار دیگر ارائه شده است, از جمله تحقیق تاریخ شناس , لاوارنس استون که یکی از سخت ترین منتقدان فوکالت است.

استون زندان های قرن 20ام را به عنوان "موسسات وستیجیال" در نظر می گیرد که حتی (( برای حفظ سیستم نسبت به آپاندیس یک فردکمتر سودمند هستند)) و این مساله را غیرقابل بحث و مسلم می داند. بر اساس این دیدگاه که عده زیادی این نظر را دارند, زندان های قرن 20ام به این دلیل هنوز پابرجا هستند که  "به سادگی  حیات تقریبا مستقل خود را داشته اند" و انها را قادر می سازد تا شواهد بدعملکردی اجتماعی خود را حفظ کنند.

و تنها زندان نیست که دردسرساز است: درک فعلی مبنی بر اینکه هیچ چیز تاثیر ندارد با درجات کمتری نسبت به "عفو مشروط, جریمه ها, و اصلاحات جامعه نیز صادق است"

بر اساس توضیحات مجازات,  "رویکرد عملکردهای پنهان" فوکالت و "پیشنهاد تاریخی بار مرده" استون مشکلات بیشتری بوجود می آورند تا اینکه مشکلات را حل کنند(همانطور که در فصل های پیشرو نشان خواهم داد).

اما هدف از اشاره به آنها در اینجا نشان دادن گسترش این عرف و دیدگاه بین دانشمندان اجتماعی است مبنی بر اینکه روش های مجازات مدرن, نه شفاف و نه بخودی خود منطقی هستند: یعنی که , برعکس, نیازی جدی به شفاف سازی بیشتری دارند. جاییکه زمانی که موسسات کیفری بنظر میرسید منطقی شفاف را عرضه میکنند, اما در اواخر قرن 20ام آنها به شدت بطورواضح کمتر مناسب به نظر میرسند.

"تناسب" آنها با جهان اجتماعی و بر مبنای ترتیبی طبیعی از اقدامات روز بهروز کمتر متقاعد کننده بهنظر می رسد.

بیشتر انتقاد ها از شکست ها و غیرمنطقی بودن های مجازات, با هدف از بین رفتن این انتقادها در زمان حال بوده است.

همچنین هر انتقاد ( با امید اصلاح قوانین کیفری) نوعی مناجات برای آینده بوده.
این روزهای بنظر میرسد که مجازات آینده ای ندارد. یا اینکه این دیدگاه که مجازات متفاوت و قابل توجیه تر نسبت به الان نخواهد بود.
قسمتی از مشکل همان چیزی است که استون آنرا شواهد اغراق آمیز ناکارامدی اجتماعی مجازات می خواند (یعنی شکست خوردن فهرست انواع مجازات یعنی: شکست خوردن جریمه ها, عفو مشروط, اصلاحات اجتماعی, یا اقدامات حین بازداشت در کاهش نرخ جرم ها. و همچنین هزینه های اجتماعی مربوط به اقدامات ناکارامد کیفری و سایر تمام غیرمنطقی بودن هایی که بنظر می رسند.

اما این شکست ها تنها می تواند تا حدودی توضیح دهد چرا مجازات به شکل فزاینده ای دردسرساز به نظر میرسد. در تحت شرایط طبیعی و معمول, یک موسسه می تواند شکست های خود را نکته بینی کند. این کاردر شرایطی که بنیاد های خود سازما مورد سوال قرار نگرفته باشد می تواند کمک نمایند.  از قبیل نیاز به منابع بیشتر, اصلاحات جزئی, کارمندان بهتر, همکاری بیشتر از سوی انجمن ها و غیره. ..) 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر