تبلیغات
ترجمه مقاله و پروژه های دانشجویی - جامعه شناسی مجازات و وضعیت حال حاضر مجازات

ترجمه مقاله و پروژه های دانشجویی

ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی مقاله و متن, در رشته های مدیریت, اقتصاد و حسابداری

نویسنده : sinister
تاریخ : پنجشنبه 3 اسفند 1396 11:00 ب.ظ

هنگامی که عرصه گسترده ای از مشکلات, نیازها, و تضادها به این صورت توسط یک چارچوب سازمانی ایجاد شده باشند, این مبانی مشکل ساز و اغلب غیر پایدار از دید دور می مانند. در عوض همه چیزهایی ه در نگاه اول و فورا به چشم می آیند, دسته ها و گونه هایی از عمل هستند که نهاد های تاسیس شده برای ما حفظ می کنند.

از طریق استفاده مکرر و احترام به  حدود اختیار این روش های مقرر شده برای انجام کارها, این روش ها "سبکی از صداقت" برای خود  بوجود می آورند که بطور خودبخودی ساختار سازمانی را تقویت می کنند و هرگونه سوال بنیادین که بتواند انرا تضعیف کند از میان بر میدارد. وجود سیستم کیفری به ما کمک می کند تا فراموش کنیم که پاسخ های دیگری برای این مشکلات نیز میتواند محتمل و موجود باشد: اینکه موسسات بر پایه عرف هستند تا ماهیت.

به همه این دلایل و در طول قسمت عمده قرن 20 ام موسسات کیفری معمولا با  تصویری  از متناسب بودن و شفافیت همراه شده بودند. سوالات درباره مجازات به موضوعی برای کیفرشناسان-متخصصان فنی- تبدیل شده است که چارچوب مرجع آنها از طریق این چارچوب سازمانی ارائه شد.

اما موسسات و سبک های آنها تزلزل ناپذیر نیستند, نه در محدوده چالش ها (مثلا در پاسخگویی به نیازها, دارای تضاد بودن) یا به سوالات دردسرساز به گونه ای پاسخ نمی دهند که رضایت بخش در نظرگرفته شود. و برخلاف فراگیری سازمانی و بنیه تاریخی که به قران نوزدهم بر می گردد اما تصویری از شک , عدم رضایت و تضاد محض نسبت به آنها حول فعالیت های کیفری مدرنما در حال پدید آمدن است.

زمان حال حاضر, دوره ای است که خوش بینی کیفری راهی را پیش روی شک های دائم نسبت به منطق و کارامدی موسسات کیفری مدرن قرار داده است.

این تغییر نگرش در اواخر دهه 1960 شروع به پدید امدن کرد , یعنی همزمان با افزایش میزان جنایات, افزایش ناآرامی های زندان ها و سقوط باور به ارمان توانبخشی همراه با تضعیف اطمینان به "پیشرفت کیفری" و "اجتناب ناپذیری"  اصلاحات قوانین کیفری.

عصر حاضر یکی از بحران ها و اختلال های دائمی در سیستم کیفری است که دیگه مقیاس ها و ایدئولوزی های توانبخشی که سیستم کیفری در اصل بر پایه آنها بود را جدی نمی گیرد.

در این بافت کنونی, دیدگاه متعارف جرم شناسان, کیفرشناسان و دانشمندان اجتماعی  این است که روش های فعلی (بخصوص روش حبس) به شدت "غیرمنطقی" , "غیرکاربردی" و کاملا غیرسازنده هستند.

همانند جرم که باید به آن رسیدگی شود, این روزها مجازات به عنوان یک مشکل اجتماعی مزمن در نظرگرفته می شود. مجازات به یکی از مهمترین بحران های مبهم و دائمی زندگی اجتماعی مدرن بدل شده است,  که مشکلات غیر قابل کنترل و نتایج نگران کننده و در حال حاضر فقدان هرگونه برنامه ای برای تسهیل اصلاح ان مزید بر علت شده است.

مشهورترین بحث درباره شکست "مجازات" در مطالعه میشایل فوکالت قابل مشاهده است, کسی که استدلال می کند شکست خوردن مجازات در واقع یک مشخصه عملکردی از زندان مدرن است که در زمان  آغاز آن وجود داشته است.


برچسب ها: هنگامی که عرصه گسترده ای از مشکلات، نیازها، و تضادها به این صورت توسط یک چارچوب سازمانی ایجاد شده باشند، این مبانی مشکل ساز و اغلب غیر پایدار از دید دور می مانند. در عوض همه چیزهایی ه در نگاه اول و فورا به چشم می آیند، دسته ها و گونه هایی از عمل هستند که نهاد های تاسیس شده برای ما حفظ می کنند. از طریق استفاده مکرر و احترام به حدود اختیار این روش های مقرر شده برای انجام کارها، این روش ها "سبکی از صداقت" برای خود بوجود می آورند که بطور خودبخودی ساختار سازمانی را تقویت می کنند و هرگونه سوال بنیادین که بتواند انرا تضعیف کند از میان بر میدارد. وجود سیستم کیفری به ما کمک می کند تا فراموش کنیم که پاسخ های دیگری برای این مشکلات نیز میتواند محتمل و موجود باشد: اینکه موسسات بر پایه عرف هستند تا ماهیت. به همه این دلایل و در طول قسمت عمده قرن 20 ام موسسات کیفری معمولا با تصویری از متناسب بودن و شفافیت همراه شده بودند. سوالات درباره مجازات به موضوعی برای کیفرشناسان-متخصصان فنی- تبدیل شده است که چارچوب مرجع آنها از طریق این چارچوب سازمانی ارائه شد. اما موسسات و سبک های آنها تزلزل ناپذیر نیستند، نه در محدوده چالش ها (مثلا در پاسخگویی به نیازها،
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر