تبلیغات
ترجمه مقاله و پروژه های دانشجویی - داد خواه قیامت (قیامت)

داد خواه قیامت (قیامت)


جعفر طیار برادر امیر المو منین علیه السلام همراه 82 نفر از مسلمین در سال پنجم بعثت ، از مكه به سوی كشور حبشه مهاجرت نمودند ، تا هم از آزار مشركان در امان باشند ، و هم اسلام را در حبشه ، تبلیغ كنند . 
این مهاجران در حدود دوازده سال در حبشه ماندند و سپس در سال هفتم هجرت به مدینه باز گشتند ، یعنی همان وقت كه مسلمین در جنگ خیبر ، پیروز شده بودند . 
در روایات آمده : پیامبر صلی الله علیه و آله از جعفر پرسیدند : در این مدتی كه در حبشه بودی ، چه چیز عجیبی دیدی ؟ 
جعفر عرض كرد : زن سیاه چهره حبشی را دیدم ، عبور می كرد و زنبیل بزرگی بر سر داشت ، مردی مزاحم ، به او تنه زد و او را به زمین انداخت به طوری كه زنبیل از سر آن زن افتاد ، سپس زن نشست و به آن مرد مزاحم رو كرد و گفت : وای بر تو از داور (گیرنده حق ) در روز قیامت ، كه بر كرسی بنشیند و حق مظلوم را از ظالم از بگیرد . 
پیامبر صلی الله علیه و آله نیز از این سخن تكان دهنده آن زن ، تعجب كرد
حكایتهای شنیدنی 2/12 - اعلام الوری ص 21
طبقه بندی: داستان اموزنده، 
برچسب ها: جعفر طیار برادر امیر المو منین علیه السلام همراه 82 نفر از مسلمین در سال پنجم بعثت، از مكه به سوی كشور حبشه مهاجرت نمودند، تا هم از آزار مشركان در امان باشند، و هم اسلام را در حبشه، تبلیغ كنند . این مهاجران در حدود دوازده سال در حبشه ماندند و سپس در سال هفتم هجرت به مدینه باز گشتند، یعنی همان وقت كه مسلمین در جنگ خیبر، پیروز شده بودند . در روایات آمده : پیامبر صلی الله علیه و آله از جعفر پرسیدند : در این مدتی كه در حبشه بودی،  

تاریخ : دوشنبه 29 شهریور 1395 | 08:38 ق.ظ | نویسنده : sinister | نظرات

  • paper | پاپو مارکت | بک لینک